Ora leggendo
Mijia Mirror Dashcam - registratore con una telecamera di retromarcia

Mijia Mirror Dashcam

La sicurezza stradale e i registrar automobilistici sono un argomento importante, specialmente in Russia. Ogni tanto ci sono nuovi film che appaiono sul web che presentano il virtuosismo dei piloti russi. Una macchina fotografica nel veicolo può effettivamente aiutare nella lotta contro la compagnia di assicurazione e confermare che siamo stati innocenti durante l'incidente. Xiaomi ha presentato un nuovo specchietto retrovisore con un registratore, Mijia Mirror Dashcam. Tuttavia, fai attenzione perché in alcuni paesi le macchine fotografiche dell'auto sono vietate, ad esempio, Austra e la Svizzera.

Mijia Mirror Dashcam

Lo specchio Xiaomi intelligente ha un touch screen IPS con dimensioni 5 e risoluzione 854 x 480. La fotocamera anteriore ha un obiettivo dal Sony IMX323 con l'otturatore f / 1.8. L'angolo di visualizzazione è 160 gradi. Una interessante novità è l'opzione opzionale per acquistare la fotocamera posteriore.  Pole widzenia wynosi  138 stopni i jest wodoodporna IPX7. Podczas cofania lusterko automatycznie przełączy się na obraz z tyłu. Obie kamery mogą jednocześnie nagrywać i robić zdjęcia w rozdzielczości 720p. Nie straszny im mróz i upadły, działają bez problemu w temperaturach od  -20 ° C do + 70 ° C.

Mijia Mirror Dashcam

Mijia Mirror Dashcam posiada wbudowany  akumulator o pojemności  470mAh, tradycyjnie jak w większości akcesorii samochodowych ładowanie odbywa się poprzez gniazdo zapalniczki. Per preservare i video registrati, supporta karty microSD od 16 GB do 64 GB klasy 10. Urządzenie łączy się z aplikacją Mijia przez Wi-Fi. Zarówno filmy jak i nagrania można oglądać za pomocą aplikacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można również zapisać zdjęcie i film w pamięci smartfona aby zachować kluczowe dowody. Oprócz przycisków dotykowych można również sterować za pomocą głosu, jednak oczywiście nie w języku polskim. Po wypowiedzeniu komendy urządzenie potrafi wykonać zdjęcie. Rozpocząć krótki film, zarówno z kamery przedniej jak i znajdującej się z tyłu lub przełączyć się w tryb cofania i wyświetlić obraz znajdujący się za pojazdem.

Mijia Mirror Dashcam

Użytkownicy nie muszą usuwać seryjnych lusterek wstecznych, które są montowane w samochodzie. Inteligentne lusterko od Xiaomi można po prostu przymocować do niego za pomocą dołączonych pasków zaciskowych.

Mijia Mirror Dashcam będzie dostępny od 16 czerwca. Cena za lusterko to 399 juanów, $62. Kamera tylnia to koszt 99 juanów, $15 i jest opcjonalna. 

Scroll To Top